Dywan do nowoczesnych wnętrz

Nowoczesne wnętrza są wymagające pod względem doboru odpowiednich dodatków i detali. Mowa tutaj o meblach, ale także o dywanie. Jaki dywan sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu i jak go dobrać do wnętrza?

W nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się wyraziste motywy dywanów. Prym wciąż wiodą geometryczne kształty – kwadraty, trójkąty czy okręgi. Takie dywany sprawdzą się w sypialni, salonie, ale przede wszystkim w gabinecie, gdzie zależy nam na pobudzeniu kreatywności i twórczego myślenia. Geometryczne kształty na dywanie tworzą coś w rodzaju mozaiki, która pięknie podkreśla nowoczesny charakter wnętrza, przyciąga wzrok i ozdabia całe wnętrze.

Nowoczesne wnętrza świetnie komponują się z dywanami monochromatycznymi. Jednokolorowe dywany uspokajają wnętrze. Poza tym, za ich pomocą możemy uzyskać ciekawe efekty. Jeśli wnętrze zachowane jest w jednym, dwóch kolorach, za pomocą monochromatycznego dywanu możemy uzyskać efekt podkreślenia monochromatyki albo efekt kontrastu. Pierwszy z efektów uzyskamy, wybierając dywan w kolorze dominującym we wnętrzu, drugi – efekt kontrastu – otrzymamy, kiedy postawimy na dywan w kolorze kontrastującym z resztą wnętrza. Monochromatyczne dywany najlepiej wyglądają, kiedy ich włosie jest wysokie. Przykładem takiego dywanu jest shaggy, typowy włochacz.

Nowoczesne wnętrza dają nam szerokie pole do popisu, jeśli mowa o doborze odpowiedniego dywanu. Choć wnętrza urządzone w nowoczesnym stylu najczęściej kojarzą nam się przede wszystkim z dywanami monochromatycznymi, nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować dywan perski. Takie dywany orientalne najczęściej widuje się we wnętrzach tradycyjnych, ale coraz częściej są stosowane także w aranżacjach nowoczesnych, gdzie stanowią przełamanie stylistyki. Egzotyczne zdobienia zapewniają ciekawy efekt wizualny, podkreślając proste formy nowoczesnego wnętrza. Ponadto, dywany tradycyjne ocieplają wnętrze, sprawiają, że staje się ono bardziej przyjazne i w naszym odczuciu bezpieczne.

Wybór dywanu do nowoczesnego wnętrza nie jest łatwy. Na rynku dostępnych jest setki różnych możliwości w całej gamie kolorystycznej. Do każdego wnętrza można więc dobrać dywan, który podkreśli jego atuty.