Dywan do wnętrza minimalistycznego

Wnętrze minimalistyczne to trendy utrzymujący się już od dłuższego czasu. Aranżacja wnętrza w tej stylistyce nie jest trudna, czasem jednak pojawiają się wątpliwości co do wyboru odpowiedniego dywanu. Jaki dywan wybrać do salonu w stylu minimalistycznym?

Jeżeli salon jest zachowany w monochromatycznym odcieniu bądź w dwóch kolorach i tej aranżacji nie chcemy przełamywać, powinniśmy wybrać dywan, który nie będzie się od niej wyróżniał. Najlepszym wyborem w tej sytuacji będzie dywan zachowany w jednym kolorze, najlepiej taki, który będzie dopasowany do koloru mebli lub obić na meblach. Jeżeli chcemy delikatnie wyróżnić dywan na tle innych elementów aranżacji, możemy postawić na dywan odrobinę rzucający się w oczy np. za sprawą ciekawej faktury. Świetnie sprawdzi się tutaj np. typowy włochacz bądź jego wersja trójwymiarowa. Jeśli jednak dosyć mamy nudy i przewidywalności, możemy postawić na odważniejsze rozwiązanie, wybierając dywan na zasadzie kontrastu. Najlepszym pomysłem jest dywan w intensywne wzory (https://sklep24.dywanywitek.pl/dywany,122.html), ale zachowany w kolorystyce wnętrza. Będzie on wówczas jednocześnie dopełniający i kontrastujący.

We wnętrzu minimalistycznym ważna jest harmonia i spójność. Rozwiązaniem najbezpieczniejszym i zawsze odpowiednim jest wybór dywanu w pastelowych, delikatnych barwach, które będą pasować do wszystkiego. To opcja bezpieczna, jednak dla niektórych może wydawać się nieco nudna i monotonna. Jeśli mamy ochotę na ożywienie wnętrza, umieśćmy dywan w zdecydowanym kolorze w punkcie, w którym najbardziej będzie się on rzucał w oczy, czyli np. pod kanapą, czy pod stolikiem. Pamiętajmy jednak, by wzór nie był zbyt zdecydowany i jeżeli np. we wnętrzu występuje już jakiś motyw, np. na tapecie (https://sklep24.dywanywitek.pl/tapety,102.html), nie warto na dywanie umieszczać wzoru całkowicie innego. Czyli jeśli mamy tapetę w kwadraty, zrezygnujmy z dywanu w kółka, bo zamiast ciekawej aranżacji uzyskamy jedynie chaos i bałagan. Jeśli już jakiś motyw występuje we wnętrzu, motyw na dywanie powinien z nim współgrać, by stworzyć spójną aranżację.

Źródło: https://sklep24.dywanywitek.pl/