Dywan ocieplający pomieszczenie

W okresie zimowym szczególnie zależy nam na zapewnieniu sobie we wnętrzach rodzinnej, pełnej komfortu cieplnego atmosfery. Warto wiedzieć, że można uzyskać ten efekt poprzez specjalnie dobrane tkaniny: zasłony, pledy, obrusy, jak również dobrej jakości dywany. Szukacie dywanu, który pozwoli Wam przetrwać największe chłody i sprawi, że chodzenie boso będzie bardzo przyjemne? Podpowiemy, jak wybrać taki wyjątkowy egzemplarz.

http://sklep24.dywanywitek.pl/8821,dywan-dywilan-omega-luna-red-welna.html

 

Dlaczego dywan to skuteczne ocieplenie podłogi?

Dywanowe runo jest dobrym izolatorem ciepła, co sprawia, że można uznać go za skuteczną osłonę, pozwalającą obniżyć koszty zużycia energii. Okazuje się, że dobrze dobrany do pomieszczenia dywan, może podnieść w nim temperaturę nawet o około 3 stopnie Celsjusza. Chłodne i niczym nie okryte podłogi prezentują się pięknie wyłącznie na zdjęciach. Jeśli zależy Wam, by Wasze mieszkanie kojarzyło się z ciepłem, spokojem, jak również możliwością stąpania po przyjemnie miękkiej, cieplutkiej podłodze, czym prędzej zdecydujcie się na zakup dywanu.

 

Jaki dywan najlepiej ociepli mieszkanie?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj dywanu nam się podoba, powinniśmy wybrać taki, który będzie wykonany z wysokiej jakości włókna i najlepiej dłuższego włosia. Ciepły dywan o dużej gęstości runa sprawi, że nawet w chłodne poranki stąpanie po podłodze w salonie, czy sypialni będzie bardzo przyjemne. Jeśli lubicie klasyczne rozwiązania kapitalnym wyborem będzie zakup dywanu wykonanego z naturalnej wełny. Takie okrycie podłogi będzie gromadzić ciepło z pomieszczenia, utrudniać przenikanie do niego niskiej temperatury, jak również sprawi, że salon, pokój dziecinny, lub sypialnia nabiorą wyjątkowego charakteru i elegancji. Tańszą alternatywą będzie z kolei ciepły dywan akrylowy lub wykonany z przędzy poliestrowej lub polipropylenowej. Taki produkt cechuje miękkie, często wysokie runo, które może do złudzenia przypominać wełnę. Syntetyczne dywany mają również kilka innych, bardzo korzystnych dla zdrowia właściwości. Są łatwe w pielęgnacji oraz bardzo odporne na bakterie i różnego rodzaju pleśnie. Osobom szczególnie ceniącym sobie miękkość dywanu i jego nowoczesny design, polecamy modne w ostatnim czasie dywany długowłose, czyli popularne Shaggy. Wykonuje się je z poliestrowych, polipropylenowych, bądź też akrylowych włókien. Niektóre modele dywanów Shaggy wyróżniają się dodatkowo ciekawym efektem wycinanego runa, dającego efekt przestrzeni tzw. 3D. Dywany te zwane potocznie włochaczami doskonale sprawdzają się jako element wyposażenia salonów, sypialni, jak również pokojów dziennych i młodzieżowych. Jeśli nosicie się z zamiarem kupna dywanu doskonale ocieplającego wnętrza, możecie zdecydować na taki w większym rozmiarze, dzięki któremu będzie można okryć sporą część podłogi.

Oczywiście wybór konkretnego modelu powinien być dostosowany do wyglądu i charakteru danego pomieszczenia. Nie zapominajmy jednak, że przyjemna faktura dywanu, to chyba jedna z tych jego zalet, która decyduje, że nawet najmniejszy pokoik może stać się przytulnym ,,gniazdkiem” pełnym domowej, ciepłej, rodzinnej atmosfery.