Instrukcja czyszczenia dywanu Shaggy

https://sklep24.dywanywitek.pl/9942,dywan-shaggy-obsession-carnival-car-590-turquoise.html

Shaggy to jeden z najbardziej popularnych w ostatnim czasie typów dywanów wykonanych z włókien naturalnych, sztucznych bądź mieszanych. Długowłose dywany z polipropylenu, poliestru, akrylu lub wełny atrakcyjnie wyglądają, są kusząco miękkie i przyjemnie ocieplają podłogę. Niestety wielu z nas narzeka, że trudno je utrzymać w czystości i radzenie sobie z ich zabrudzeniami bywa niemałym problem. Warto zdać sobie sprawę, że pielęgnacja długowłosych dywanów tak naprawdę nie jest zbyt kłopotliwa, trzeba tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad i nie pozwalać sobie na zaniedbania w odkurzaniu Shaggy. Chcecie wiedzieć, jak zabrać się do czyszczenia miękkich ,,włochaczy”? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu.

Kluczowe jest regularne odkurzanie

Co decyduje o tym, że dywan Shaggy wygląda tak pięknie i często lekko się błyszczy, zmieniając kolor w zależności od kąta padania światła? Oczywiście jego miękkie, zmysłowe włókna. Aby Twój dywan Shaggy jak najdłużej zachował atrakcyjny wygląd, nie zapominaj regularnie go odkurzać. Nie powinno się dopuszczać do tego, by włosie długowłosych dywanów zagniotło się i zanieczyszczenia zostały wdeptane w strukturę ich runa. Dłuższe przerwy w odkurzaniu Shaggy niestety skutkują tym, że coraz trudniej usunąć z nich kurz lub inne zanieczyszczenia np. resztki jedzenia. Do odkurzania dywanu typu Shaggy najlepiej używać końcówki bez szczotki lub zwykłej szczotki ze schowanymi włoskami, która nie szarpie włosia. Skutecznym sposobem czyszczenia długowłosych dywanów jest również odkurzanie ich po obu stronach – najpierw części z dłuższym włosiem, potem spodu. W razie potrzeby czynność tę można powtórzyć aż do tego momentu, gdy ze strony z włoskami przestanie wypadać kurz, piasek czy okruchy pokarmu.

Sposoby na radzenie sobie z zabrudzeniami

Zdaniem specjalistów czyszczenie i pranie dywanów typu Shaggy powinno się zlecić profesjonalistom, którzy dobiorą odpowiedni środek oraz metodę pozwalającą radzić sobie z zabrudzeniami. Raczej nie zaleca się usuwania plam i czyszczenia dywanów Shaggy w domowych warunkach. Czyszczenie długowłosych kudłaczy ,,na własną rękę” może doprowadzić do przemoczenia i przyczynić się do zniszczenia ich pięknych, żywych kolorów. Tylko fachowe usługi wyspecjalizowanej pralni zagwarantują, że długowłosy dywan odzyska swe pierwotne piękno, a jego runo nie będzie twarde ani zbite. Pamiętajmy, że dywany Shaggy z włókien syntetycznych wymagają czyszczenia innymi środkami piorącymi niż te, do produkcji których wykorzystano wełnę, lub inne runa naturalne. Najłatwiejsze do czyszczenia są dywany Shaggy z polipropylenu. Możemy spróbować wyprać je nawet w warunkach domowych. Jak się za to zabrać? Koniecznie przeczytajmy metkę od producenta dywanu i zakupmy odpowiedni środek piorący w specjalistycznym sklepie z dywanami. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne czyszczenie Shaggy, zwróćmy uwagę także i na to, jak kluczową kwestią jest dokładne jego wysuszenie – bez naruszania struktury długiego, gęstego włosia.