Jak wybrać odpowiedni dywan?

Każda pora roku jest dobra na zmiany i przeprowadzenie swego rodzaju rewolucji w wyposażeniu swoich wnętrz. Chcielibyście całkowicie zmodyfikować charakter i wystrój pomieszczeń mieszkalnych? To postawcie na stylowy dodatek w postaci nowego dywanu. Starannie dobrany kobierzec to nie tylko piękna dekoracja salonu, pokoju, czy sypialni, ale również sposób na poprawę ich funkcjonalności.

http://sklep24.dywanywitek.pl/9102,dywan-dywilan-omega-delf-patyna-welna.html

Zanim wybierzecie się po dywan do sklepu, przeczytajcie poniższą instrukcję. Będziecie dokładnie wiedzieć, jak wybrać dywan odpowiedni właśnie dla siebie.

1. Rozmiar – tutaj warto pamiętać zasadę, że dywan, w przeciwieństwie do wykładziny dywanowej, nie powinien w całości zakrywać podłogi. Jeśli na przykład planujemy położyć dywan pod ławę w salonie, zwróćmy uwagę, żeby dochodził do kanapy i foteli, ale nie wchodził pod te meble. Natomiast, gdy myślimy o dywanie pod stół, to powinien on wystawać z każdej strony stołu przynajmniej 60 cm, aby krzesła stały na nim wszystkimi nogami
2. Wzór – design dywanu powinien pasować stylistyką do reszty wystroju danego wnętrza. Zasada obowiązująca w tym względzie jest taka, że do dywanów bardzo wzorzystych powinniśmy dobierać zasłony, obicia i inne dodatki w stonowanych barwach i minimalistycznej ornamentyce. Oczywiście ta zasada działa w dwie strony. Jeśli mamy wzorzyste zasłony i obicia, to dywan powinien być stonowany.
3. Barwa – przede wszystkim stosujmy ogólnie przyjęte zasady łączenia kolorów i porzućmy myśl o kupowaniu dywanu na zapas, w dodatku takiego, do którego nie jesteśmy przekonani.
4. Materiał wykonania – do wyboru mamy dywany wyprodukowane z włókien naturalnych, lub sztucznych, czyli syntetyczne. Produkty z wełny czy jedwabiu są ekologiczne i ładnie prezentują się w eleganckich wnętrzach retro. Jeśli jednak chcecie kupić dywan dla małego alergika, przekonajcie się do pięknych, niedrogich i bardzo funkcjonalnych dywanów z włókien sztucznych.
5. Preferowana długość włosia – zależy przede wszystkim od charakteru pomieszczenia, w którym planujemy położyć nasz nowy dywan. Do sypialni czy pokoju dziecka idealny będzie puszysty, miękki i delikatny ,,włochacz” typu shaggy, zaś do jadalni, albo pokoju często odwiedzanego przez gości, wybierzmy dywan z krótszym włosiem.

Pamiętajmy, że trafnie dobrany dywan to nie tylko przepiękna ozdoba wnętrza, ale i spełnianie przez niego funkcji użytkowych. Nowiutki dywan w żywych barwach to jeden z najlepszych i sprawdzonych od lat sposobów na ożywienie wnętrz niezależnie od warunków pogodowych. Chcielibyście czuć się lepiej w swoim mieszkaniu? To znaczy, że wreszcie nadeszła pora, by ocieplić i uatrakcyjnić pokoje poprzez zakup dywanu stworzonego z prawdziwie mistrzowską precyzją i godną pozazdroszczenia skrupulatnością.