Miło pod stopami

Dywany stanowią świetne dopełnienie każdego wnętrza. Bardzo dobrze wyglądają i spełniają wiele funkcji. Mogą stworzyć z zimnego pomieszczenia, przytulne wnętrze, w którym z prawdziwą przyjemnością będziemy mogli przebywać. Ich głównym zadaniem jest ocieplenie i wyciszenie pokoju.

http://sklep24.dywanywitek.pl/9897,dywan-dywilan-omega-stila-krem-welna.html

Gdy już zdecydujesz się na zakup dywanu pamiętaj, aby wybrać taki, który będzie miękki, gęsty i sprężysty. Powinien być on również łatwy w utrzymaniu czystości. Dzięki temu, korzystanie, a także dbanie o niego nie sprawi Ci większych problemów.

Naturalne a sztuczne włókna

Bardzo dużą popularnością cieszą się bardzo trwałe dywany wykonane z wełny, czyli naturalnego materiału. Są miękkie i bardzo miłe w dotyku. Ich kolory są niezwykle trwałe. Wełna to materiał odporny na zabrudzenia, tarcie i wgniecenia. Przez długi czas taki dywan będzie wyglądał, jak nowy. Wełniany dywan wpływa na mikroklimat pomieszczeń. Jest w stanie pochłonąć wilgoć, a gdy powietrze w pomieszczeniu jest zbyt suche, nawilża je. Wełniane dywany pozwalają na idealne wyciszenie pomieszczenia i jego ocieplenie.

Jeżeli szukamy tańszego rozwiązania, to możemy zdecydować się na sztuczny dywan wykonany z akrylu lub polipropylenu. W dotyku takie dywany są podobne do wełnianych. Mają bardzo miękkie i gładkie włókna. Pomimo tego, nie udeptują się szybko i długo wyglądają dobrze. Dostępne są w bardzo zróżnicowanych kolorach. W związku z tym, na pewno każdy znajdzie dywan dostosowany do swoich potrzeb. Takie dywany są również bardzo łatwe w czyszczeniu.

Pozostałe materiały

Nie znające się na materiałach osoby łatwo pomylą dywan z wiskozy z tym, który wykonany jest z jedwabiu. Takie dywany odznaczają się bardzo dużym połyskiem i miękkością. Nie bez powodu wiskoza nazywana jest sztucznym jedwabiem. Takie dywany są śliskie, gęste i świetnie imitują oryginały.

Jeżeli zależy nam na zakupie dywanu odpornego na ścieranie i trwałego, to warto wybrać dywany poliestrowe. Takie dywany są bardzo łatwe w czyszczeniu i nie rozwijają się w nich drobnoustroje, ani grzyby.