Okrągły dywan w salonie

Dywan najczęściej kojarzy nam się z prostokątnym kształtem i dość dużą powierzchnią. Obecnie jednak wciąż poszukuje się nowych rozwiązań, a jednym z nich są dywany okrągłe. Jakie są zalety zastosowania dywanu okrągłego w salonie i kiedy będzie to dobrym rozwiązaniem?

Okrągły dywan to rozwiązanie raczej niestandardowe, jednak coraz częściej stosowane. Zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście ciekawy efekt wizualny. Okrągłe dywany dostępne są w wielu stylach, kolorach, z różnymi motywami, warto więc wybrać odpowiedni dla siebie.

Dywany okrągłe zwykle nie zasłaniają całej podłogi, dlatego jest to rozwiązanie szczególnie polecane dla osób, które są szczęśliwymi posiadaczami pięknych, drewnianych podłóg, które aż szkoda przykrywać dywanem. Warto je wyeksponować, a w tym może pomóc właśnie okrągły dywan.

W dużych pomieszczeniach możemy zastosować jednocześnie kilka dywanów w różnych jego częściach – np. pod stołem, ławą i przy regale. Miłośnicy symetrii jednak z pewnością wybiorą opcję umieszczenia dywanu okrągłego na środku pokoju i takie rozwiązanie też spełni swoje zadanie.

 

Okrągły dywan to dobra opcja również do pomieszczeń niewielkich, w których duży, prostokątny dywan mógłby wprowadzać atmosferę ciężkości. Taki dywanik dobrze jest ułożyć np. przy kanapie (najlepiej pod okrągłą ławą), by nie odczuwać chłodu podłogi podczas odpoczynku.

Okrągły dywan to rozwiązanie zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni motyw, kolor i oczywiście rozmiar.