Przegląd dywanowych motywów do pokoju dziecka

Pokój dziecka jest miejscem bardzo wymagającym jeśli chodzi o urządzenie i aranżację wnętrza. Z jednej strony chcielibyśmy, aby wszystko było estetyczne i przyjemne w odbiorze, z drugiej zdajemy sobie sprawę z tego, że w pokoju dziecięcym musi być przede wszystkim praktycznie. Jak pogodzić te dwie kwestie i jaki dywan wybrać?

Maluchy uwielbiają kolorowe otoczenie. Dlatego podczas urządzania dziecięcego pokoju nie powinniśmy martwić się o nadmiar kolorów. W salonie z pewnością nie przyjęlibyśmy takiego rozwiązania, ale w pokoju dziecięcym? Czemu nie! Tutaj możemy puścić wodze fantazji. Dywan w pokoju dziecięcym jest bardzo istotnym elementem, to na nim dziecko spędza wiele godzin na zabawie. Warto więc zadbać o to, by przedstawiał coś bliskiego dziecku.

Każdy maluch będzie zachwycony, gdy na jego dywanie pojawią się zwierzęta lub ulubione postaci. Świetną ofertą są śliczne dywany z kolekcji Lollipop oraz Fairy Tale niemieckiej marki Obsession. Dywany z tej serii cechują się pięknymi żywymi kolorami i wesołymi motywami, które u każdego dziecka wywołają uśmiech.

Dywany dziecięce powinny być również dostosowane do płci dziecka. Dziewczynki ucieszą się z podobizn księżniczek, a chłopcy z pewnością będą zachwyceni dywanem imitującym ulicę. Są też motywu uniwersalne, takie jak kolorowe mozaiki, dinozaury czy kotki i pieski. Wszystko w żywych, sympatycznych kolorach.

Dywan do pokoju dziecka powinien być miękki, by amortyzować upadki dzieci i pozwolić na wspaniałą zabawę. Nie jest to wybór prosty, jednak warto poświęcić mu nieco uwagi. Pokój dziecka jest mocno eksploatowany, więc warto wybrać dywan, którego czyszczenie nie będzie sprawiało nam nadmiernych kłopotów. Dobrym wyborem będzie dywan antystatyczny, nie przyciągający kurzu, dzięki czemu zachowanie czystości będzie prostsze.