Wzory dywanów które pobudzą wyobraźnię dziecka

W pokoju dziecka powinny znaleźć się przedmioty, które są dostosowane do jego wieku i zainteresowań. Ważne jest też, aby wybierać takie produkty, które pozytywnie działają na jego wyobraźnię i w jakiś sposób pomagają w rozwoju dziecka. Przedmioty te powinny być kolorowe, pokryte fantazyjnymi wzorami, miłe w dotyku i bezpieczne. Jaki dywan powinien znaleźć się w pokoju dziecka?

Motywów bajkowych skierowanych dla dzieci jest całkiem sporo. Dlatego też, na pewno uda nam się wybrać dywany, które będą dostosowane do ich potrzeb.

Funkcjonalne i dobrze wyglądające

Dywany w pokoju dziecka nie powinny spełniać jedynie izolacyjnej roli, ale również wpływać stymulująco na rozwój dziecka. Większość dywanów, które przeznaczone są dla dzieci jest wykonana z polipropylenowej przędzy typu Heat-Set lub akrylu. Są to materiały przyjemne w dotyku, bezpieczne dla dziecka i odporne na odkształcenia. Dzięki temu, taki dywan będzie wyglądał dobrze przez długi czas, nawet, jeżeli dziecko nie będzie się z nim obchodziło zbyt łagodnie.

Duża różnorodność dywanów sprawia, że wybór właściwego modelu dla dzieci może okazać się trudny. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są stosowane w dywanach wycięcia typu carving. Pozwala to na odbieranie dywanu, jako przestrzeni trójwymiarowej. Dziecko będzie miało wielką frajdę posiadając taki dywan na swojej podłodze.

 

Propozycje dla chłopców i dziewczynek

Dużą popularnością wśród dzieci cieszą się dywany, które można wykorzystać do zabawy. Na przykład można kupić dla chłopca dywan imitujący boisko sportowe lub trasę samochodową. Dla dziewczynek proponowane są modele dywanów z motywami kwiatów, motyli czy lalek. Wszystkie dywany utrzymane są zazwyczaj w żywej kolorystyce, która jest dla dziecka niezwykle atrakcyjna. Ponadto, dywany przeznaczone dla dzieci są raczej odporne na plamy. Nie trzeba będzie obawiać się, że jeżeli dziecko wyleje na dywan soczek, będzie on już do wyrzucenia.

Zachęcamy do zapoznania się również z artykułem Dywan do pokoju dziecięcego – na co zwracać uwagę podczas wyboru?